Karnalitowa sól z Morza Martwego 500g

Karnalitowa sól z Morza Martwego 500g

Kod produktu: 366878

Sól karnalitowa z morza martwego, bogata w minerały: sód, magnez, potas, cynk. Usuwa trądzik. Użyta do kąpieli usuwa stres i  przemęczenie, odpręża.

34,90 zł

Informacje

Karnalitowa sól z Morza Martwego

Sól karnalitowa z Morza Martwego sprawia, że pielęgnacja skóry oraz inne zabiegi terapeutyczne stają się proste i niezwykle skuteczne. To prawdziwa, naturalna skarbnica cennych minerałów, których nie sposób znaleźć w innych tego rodzaju preparatach. Przygotowane z jej udziałem roztwory, kąpiele, kompresy czy peelingi to sprawdzone sposoby na:

  • poprawę krążenia krwi,
  • przyspieszenie metabolizmu,
  • głębokie odżywienie skóry i jej nawilżenie,
  • złagodzenie dolegliwości związanych z napięciem mięśni, reumatyzmem, artretyzmem,
  • eliminuje podrażnienia skóry,
  • łagodzi objawy trądziku i niweluje wypryski,
  • wspomaga zwalczanie łuszczycy i grzybic,
  • ulgę w objawach alergii czy egzemach,
  • odpędzenie zmęczenia, uspokojenie,
  • łagodzi rozstępy i tzw. pomarańczową skórkę.

Składniki aktywne

Preparat to naturalna sól magnezowo-potasowa pochodząca z zasobów Morza Martwego. Skład chemiczny tworzą głównie magnez, potas czy wapń, a także żelazo, chrom, cynk i mangan. Unikalne właściwości tej soli w działaniu na skórę człowieka oraz poprawę ogólnego samopoczucia są powszechnie znane i zostały potwierdzone w toku licznych badań ekspertów z różnych dziedzin nauki.

Stosowanie

Sól karnalitowa z Morza Martwego może być z powodzeniem stosowania w różnego rodzaju zabiegach: kąpielach całego ciała i częściowych, roztworach kosmetycznych (pielęgnacja cery), peelingach czy kompresach solnych. Warto pamiętać, że optymalne stężenie dla kąpieli solankowych powinno wynosić ok. 100 gramów na 10 litrów wody, a zalecana temperatura wody dla najlepszych efektów wynosi od 35 do 40 stopni Celsjusza.

Opakowanie

Sól karnalitowa z Morza Martwego jest umieszczona w solidnym i estetycznym pudełku, które będzie dobrze prezentowało się w każdej łazience, gdzie łatwiej mieć je pod ręką.
Zawiera 500 g soli.

Rady eksperta

Morze Martwe jest położone w dolinie ciągnącej się od Syrii aż po kontynent afrykański. W 2006 r. lustro wody leżało 418 metrów poniżej poziomu morza, jest to najniżej położony punkt na Ziemi. Suchy upalny klimat z 330 dniami słonecznymi w roku doprowadził do wysokiego stężenia soli w wodzie.

Czytaj więcej

Opinie

Magdalena Szewczuk

Sól z Morza Martwego: Uwielbiam gorące kąpiele z solą z Morza Martwego marki Blue Nature zwłaszcza w sezonie jesienno-zimowym. Kąpiel z dodatkiem tej soli nie tylko relaksuje. Sól z Morza Martwego to cenne źródło magnezu i potasu, dlatego jeśli stężenie soli w wodzie wynosi 1%, to dochodzi wtedy do wchłaniania składników przez skórę.

Oprócz tego zawiera wapń, sód, chrom, cynk, mangan, miedź i żelazo, co sprawia, że idealnie relaksuje po ciężkim dniu i wzmacnia układ nerwowy. Będzie idealna dla Ciebie również, jeśli masz problemy ze skórą, reumatyzm czy bóle mięśni.

Magdalena Szewczuk, Wrocław

Beata Jańta

Mydełko z Błotem i Solą z Morza Martwego od Blue Nature jest jednym z moich ulubionych produktów. Używam go do codziennego mycia twarzy. Przy cerze mieszanej doskonale się sprawdza. Oczyszcza pory, odświeża i matuje skórę nie wysuszając jej. Jest bardzo wydajne. Polecam je każdemu - także osobom z problemami dermatologicznymi.

Beata Jańta, Opole